Dostat se mezi první odkazy ve vyhledávačích je výsledkem úspěšné optimalizace webových stránek. Chcete mít Vaše…
Minimálně jedny kalhotky najdeme snad v každém dámském šatníku. Bereme je jako samozřejmost, která s námi byla od nepaměti. A přitom tomu tak úplně není. Kalhotky, jak je známe dnes, se objevily až v první polovině 20.století. Od té doby urazily notný kus cesty. A staly se nedílnou součástí svádění i každodenního nošení.
Kalhotky – titěrný kousek oblečení, který nahradil nevzhledné a nepraktické předchůdce
Spodní prádlo dostalo vzhled současné podoby až díky zásahu módní návrhářky Lucy Duff-Gordon v první polovině minulého století. Ta velmi významně zmenšila délku nohavic dámských spodků , které v té době dosahovaly až ke kolenům. Tím nastartovala éru současných kalhotek. O jejich masové rozšíření se pak v roce 1949 postarala wimbledonská hráčka tenisu Gussie Moran. Stačilo si je vzít pod krátkou sukni, která se v tenisu nosí. A zbytek udělala média.
Kalhotky byly ženám zapovězeny po většinu historie
Ač se nám to zdá divné, až téměř do 19.století bylo nošení kalhotek pro ženy téměř tabu. Pouze staré a nemocné ženy si je mohly dovolit. Ve středověku ženám musela stačit jen spodní košilka. A to v různých proměnách vydrželo několik století.
I vztah ke spodnímu prádlu byl jiný než dnes – ještě v devatenáctém století bylo ukázání spodního prádla bráno spíše jako ostudná než erotická záležitost. To bylo dáno hlavně povahou používání – jeho hlavním úkolem bylo ochránit vrchní vrstvy oblečení před různými nečistotami a potem.
Každá situace i povaha si žádá jiný střih
Současná doba však kalhotkám přeje. Dnes existuje několik základních střihů a verzí mezi kterými si ženy mohou vybírat. Podle vkusu i situace.
- francouzské kalhotky – většinou mívají nohavičky. Ve své upnuté verzi jsou často připodobňované k pánským boxerkám. Existují však vzdušné verze s volnými nohavičkami, které se podobají ultrakrátkým kraťasům – oblíbené součásti spacích setů. Sportovní i romantické ženy zde najdou své favoritky.
- brazilské kalhotky – bylyinspirovány módou brazilských festivalů. Lze je vidět jako pohodlnější variantu tang – odkrývají velkou část zadních partií, i když ne celou. Na rozdíl od tang bývají ukončené většinou bez gumiček a díky tomu jsou nejen hezké, ale i pohodlné. Velké oblíbenosti dosahují kombinace zdobené krajkou. Chcete-li oslnit svého partnera, ideální volba.
- klasické kalhotky – dosahují k pasu či pupíku, sedí každé generaci, jsou oblíbené pro dennodenní nošení. Do módy znovu přicházejí kalhotky s vyšším pasem, které pomáhají tvarovat postavu a schovat nepotřebná kila.
- tanga – velmi oblíbená volba pod oblečení, když nechcete, aby se vám rýsovaly okraje kalhotek, popřípadě aby vám kalhotky neprosvítaly pod velmi světlým oblečením. Ovšem jinak spíše volba pro kratší použití než pro každodenní nošení.
5 zajímavostí i rad
- Pro každodenní nošení jsou vhodné přírodní materiály jako je bavlna nebo bambusová viskóza. Průmyslové zpracování bavlny je velmi náročné na vodu, proto se hledají nové možnosti, jak jej nahradit. Bambus je v této souvislosti často brán jako plodina budoucnosti. Oba materiály jsou příjemné na dotek, mají dobrou savost a vzdušnost. Látka z bambusu je navíc antibakteriální.
- Krajky u spodního prádla jsou často dělány z polyamidu a elastanu – díky tomu jsou příjemné na dotek i cenově příznivé. Ručně dělané krajky jsou totiž velmi náročnou disciplínou. Čechy proslavila například vamberská krajka – tu však na spodním prádle neseženete.
- Spodní prádlo by mělo dobře padnout – kupovat o číslo menší spodní prádlo, aby majitelka neměla pocit, že suší lodní plachtu a ne kalhotky, se nevyplatí. Nebude to příjemné a hrozí riziko vzniku mykóz.
- Pokud chcete svoje nejhezčí kousky zachovat co nejdéle, je dobré prát je v ruce. Jedná se o nejšetrnější způsob praní.
- Na spánek kalhotky sundejte a spěte ve volném oblečení. Třeba v noční košili či jen tak.
A co vy? Považujete tanga za příjemné zpestření milostného života nebo mučící nástroj?