Jak co nejlevněji zaparkovat u letiště v Praze

Jde to, poradíme vám. Začněme od plánování akce.  Co počítáte, když plánujete prázdniny  v zahraničí?  Vyrážíte-li s cestovkou, necháváte starosti na ní. Finanční náročnost  určuje ona a připočte se jen „hrst drobných“pro vlastní povyražení. Ovšem letíte-li ve vlastní režii, hlavní položkou je letenka, peníze na jídlo a dopravu, vstupné do muzeí a památek. Mimochodem finance potřebné na vstupy do kulturních i zábavních institucí občas dokáží slušně provětrat peněženku. A když si na dovolené  povolíme uzdu trochu víc, tak i večerní drinky mohou nepříjemně překvapit. 

Co dnes už moc řešit nemusíte jsou výdaje  za parkování?

Ještě donedávna nebylo parkování v blízkosti letiště Václava Havla levnou záležitostí. Naštěstí doba se změnila a možnosti rozšířily. Díky celému systému parkování u letišť v Česku už zaparkujete u pražského letiště tak, tenhle výdaj bude tvořit skutečně zanedbatelnou položku rozpočtu na dovolenou.

Letiště Praha jako nejfrekventovanější z českých letišť sice nabízí luxus a zázemí skutečně moderního evropského leteckého  přístavu, ale z hlediska parkování, zejména v porovnání cena – kvalita, na tom nebylo, opět v porovnání s Evropou, zrovna ideálně. Konečně doba nazrála k zásadní změně, kterou nyní už může využít naprosto kdokoli.

„Jestli je město, které má opravdu špatně zorganizovanou dopravu na letiště, tak je to Praha. Nejdříve metrem a pak autobusem. Bez přestupu to z centra nejde. Znám mnoho letišť z Evropy a nejraději mám ta, kde vede metro nebo přímá autobusová linka od hlavního nádraží nebo z centra. To je důvod, proč zrovna do Prahy jezdím autem,“ hudruje podnikatel Martin L., který pravidelně létá za svým byznysem do Německa. „V Kolíně nad Rýnem sjedu po jezdících schodech přímo z letiště na nástupiště vlaku a za chvíli jsem ve městě,“ dodává své zkušenosti ze zahraničí s tím, že u nás v tomto směru se fakt nemáme čím chlubit. Dobrou zprávou je, aktuálně se rozšířily možnosti nejlevnějšího parkování u letiště v Praze. 

Proč parkovat u letiště a jak co nejlevněji

První důvod je jasný, je nutné stihnout letadlo. Ten druhý je taky nasnadě. Po návratu se už nikdo nechce s kufry kodrcat MHD. Parkování a doprava vlastním vlakem nabízí známé pohodlí a flexibilitu. Všichni chtějí být co nejdříve doma, v klidu vybalit a připravit se na návrat do pracovní reality.

Jednodušeji už to nejde. Na webu si vyberete místo odletu a datum, parkoviště, vyplnit rezervační údaje… a je to. Jednodušeji už to nejde.  Aktuálně  vypadá, že doba, která cestování rozhodně nepřála ještě stále není za námi. Narůstající statistika letů a prodaných letenek jasně ukazuje na nastávající  zlom, kterého by byl hřích nevyužít. Koronavirová krize stlačila jak ceny letenek, tak ceny ubytování v zahraničí a pohotovější z cestovatelů téhle nečekané možnosti začali využívat.

Letiště Václava Havla je skutečně obří, jeho dva velké letecké terminály slouží jak k odletu do zemí Evropské unie a Schengenského prostoru (terminál 1), tak mimo něj (terminál 2). Před nástupní halou je stanoviště autobusů, ale přijedete-li soukromým vozem  nastává komplikace. Šance na levné odstavení byla prachbídná. Ovšem co když nemusíte jet přímo na letiště, ale na nedaleké parkoviště. Tam  svůj vůz necháte pod kamerami odpočívat a součástí služby je odvoz přímo k terminálu. Ten patří už  do ceny za parkování, takže nejde o žádné peníze nevíc. Odpadá obava, že se najde vykuk, který se coby loupežník zmocní  věcí ve voze zanechaných. Zároveň máte po návratu zajištěný pohodlný odvoz zpět ke svému vozu.

 Dovolená, jakkoliv to zní nesmyslně, je stresující záležitost. Natrvalo jeden ze stresorů zrušte coby vyřešený. Jde o nejlevnější parkování u letiště v Praze. A navíc můžete dodat své zkušenosti kolegům v práci a známým v hospodě či kavárně.  Zaručujeme, že ho ocení 

Renáta Šímová