Toužíte po novém dekoltu, ale nelíbí se vám představa cizího předmětu v těle? Modelace prsou bez implantátů je řešení pro každou ženu, která by si přála pevné a symetrické poprsí. Díky moderní estetické medicíně je dnes již možné zvětšení prsou vlastním tukem. Následující řádky vám vysvětlí, jak tento zákrok probíhá. Dozvíte se, co vás čeká před a po operaci a jaké jsou její výhody. Pokud o této metodě slyšíte poprvé, nebo stále váháte, zda navštívit kliniku, pak je právě pro vás určen tento článek.

 

Modelace prsou bez implantátů zajistí přirozený vzhled

Protože silikonová prsa nemusí vyhovovat každému, našla moderní estetická medicína způsob, jak implantáty nahradit přirozenější hmotou, a sice vlastním tělesným tukem. Jedná se o bezpečný zákrok, který vyhledává mnoho žen po celém světě. Ačkoliv zvětšení prsou není v tomto případě tak radikální jako je tomu u silikonových výplní, dají se touto metodou získat navíc až dvě velikosti. Nesporným benefitem je fakt, že modelace provedená vlastním tukem vypadá absolutně přirozeně.

 

V čem tkví hlavní výhody

Kromě přirozeného vzhledu s sebou nese modelace prsou tukem také další výhody. Zde jsou ty nejzásadnější z nich:

  • Bezpečnější metoda – stále existuje pravděpodobnost, byť malá, že silikonový implantát může prasknout
  • Odsátí tuku z vybrané části těla – nejen, že získáte dokonalé poprsí, ale navíc se zbavíte přebytečného tuku tam, kde potřebujete
  • Úprava asymetrie – zákrokem se dá řešit jak změna velikosti, tak problémy s asymetrií
  • Trvalé řešení – na rozdíl od některých umělých výplní, není nutné po letech opětovná návštěva kliniky

 

Co Vás čeká na sále

Princip modelace poprsí vlastním tukem spočívá v přenesení přebytečné tukové tkáně z určitého místa, jako je například břicho, boky či stehna, do ňader, kde dojde ke zvětšení objemu a úpravě nerovnoměrností. Samotná operace pak probíhá následujícím způsobem:

  • Uvedení pacientky do celkové anestezie
  • Liposukce z vybrané části těla (někdy až z 3 oblastí)
  • Vyčištění tukové tkáně přímo na sále
  • Aplikace „očištěného“ tuku – vpichuje se tenkými kanylami v oblasti dvorce a podprsní rýhy do okolí prsní žlázy a prsního svalu

Je nutné počítat s tím, že 30 – 40 % přeneseného tuku se během prvních několika měsíců vstřebá. Proto se v průběhu zhruba půl roku bude velikost stále měnit. Po 6 měsících by již měl být objem ustálen. Jelikož se jedná o tukovou tkáň, mějte na paměti, že v případě výrazného zhubnutí může dojít ke změně velikosti i poklesu prsou. Proto se doporučuje operaci podstoupit v případě, že v budoucnu neplánujete radikálně hubnout.

 

Nepodceňte pooperační péči

Pacientka je druhý den po operaci propuštěna do domácí péče. První 3 dny je nutné odpočívat a nechodit do práce, poté je možné vykonávat nenáročné činnosti, jako jsou například kancelářská práce. Následující 2 – 3 týdny je potřeba dodržet klidový režim a vyvarovat se fyzické námaze. Lékař vám také doporučí nošení speciálního elastického prádla, které zajistí fixaci ošetřených míst. Pro docílení perfektního výsledku je nezbytné, abyste dodržely všechny uvedené pokyny.

Skvělé, jste na konci článku! Nyní máte všechny důležité informace, které by vám měli usnadnit rozhodování. Získaly jste přehled o výhodách metody modelace prsou tukovou tkání. Dozvěděly jste se, jak zákrok probíhá a co vás čeká po operaci. No řekněte, existuje snad přirozenější řešení, jak zvětšit svá ňadra? Teď už jen stačí domluvit si vstupní konzultaci na vybrané klinice plastické chirurgie.

A jak vnímáte tento chirurgický zákrok vy? Dáváte přednost silikonovým implantátům, kde si můžete sami zvolit výslednou velikost, nebo se vám více zamlouvá stoprocentně přirozený vzhled díky přenesené tukové tkáni? Ať už tak či tak, neváhejte se nám napsat váš názor do komentářů.

Renáta Šímová