Laserová epilace intimních partií je procedura, která má celou řadu příznivců. Možná si myslíte, že úprava či úplné odstranění chloupků na této části těla je nějaký novodobý fenomén. Omyl! Ochlupení intimních partií se zbavovali už obyvatelé starověkého Egypta. I oni, podobně jako mnozí naši současníci, totiž považovali zarostlý klín za nevzhledný. Jen k jeho úpravě používali podstatně primitivnějších prostředků, než jaké máme k dispozici dnes. O laseru tehdy samozřejmě neměli ani potuchy. Epilace klína se u nás v posledních desetiletích dostává opět do módy. S ochlupením těchto míst si lze sice poradit hned několika způsoby, avšak využití laseru je v současnosti preferováno zdaleka nejvíc. Jaké to má důvody? A jakými dalšími metodami se lze nechtěného „porostu“ ještě zbavit?

 

Laserová epilace intimních partií má své výhody

Přestože si to mnozí z nás stále ještě myslí, holení intimních partií rozhodně není novodobý fenomén. Považovat péči o tyto části těla pouze za nějaký módní výstřelek určitě není namístě. Historie hovoří jasnou řečí. Rozdíl v tom, jak se o svůj klín starali lidé v minulosti a jak to dělají dnes, je však přece jen patrný. Zatímco poněkud zastaralé holení či jiné způsoby depilace zaručily pouze krátkodobější efekt, jelikož šlo vždy pouze o povrchovou úpravu (odstranění) chloupků, jsou moderní metody využívající laser podstatně účinnější. A co víc, jsou na rozdíl od „depilačních“ praktik takřka bezbolestné. Výhody laserové epilace lze jednoduše shrnout do několika následujících bodů:

  1. Vysoká efektivita – zbavíte se ochlupení poměrně rychle a hlavně dokonale!
  2. Dlouhodobý účinek – zákrok není po absolvování celé procedury nutné znovu podstoupit dlouhé měsíce, někdy i více než rok a v mnoha případech je odstranění chloupků dokonce trvalé!
  3. Bezbolestnost – případy, kdy člověk při zákroku pociťuje mírné pálení, jsou spíše výjimečné. Většinou jde o proceduru zcela bezbolestnou!
  4. Bezpečnost – je to rozhodně bezpečnější než vosk nebo snad dokonce holení břitvami, což jsou metody, které jsou poměrně často provázeny poraněním pohlavních orgánů či jejich bezprostředního okolí.

 

Co si vyberete?

Pomineme-li zastaralé a málo efektivní metody depilace, zůstanou nám zhruba tři možnosti, jak se ochlupení zbavit. Vyzkoušet lze mechanickou cestu, využití intenzivního pulzního světla (tzv. IPL metodu) nebo stále více preferovanou epilaci laserem. A opět nelze než konstatovat, že posledně jmenované řešení zpravidla vítězí. Je totiž i v porovnání s dalšími dvěma moderními postupy obvykle nejlepším a rozhodně nejefektivnějším způsobem, kterým se můžete ochlupení svých intimních míst pohodlně zbavit. Výhody laserové epilace jsme už popsali. V čem spočívají další dva postupy? Pojďme se na ně podívat.

  • MECHANICKÁ CESTA – je souhrnné označení pro využití několika odlišných postupů. Zahrnuje epilaci pomocí cukrové pasty nebo vosku a také epilačním strojkem, případně speciální elektrickou jehlou. Efekt je okamžitý, nicméně nevydrží příliš dlouho (obvykle týdny). Každopádně je to celkem bolestivé, i když o cukrové pastě to prý tak docela neplatí. V případě intimních tělesných partií to může být také poměrně nebezpečné.
  • VYUŽITÍ IPL – je efektivnějším řešením než mechanické odstranění chloupků. Melanin, který se nachází v kořenech chloupků, tzv. intenzivní pulzní světlo pohltí, čímž se kořínek zahřeje natolik, až odumře. Spolu s ním pochopitelně i celý chloupek. Metoda bolí o poznání méně, než „mechanické řešení“ a výsledku si užijete o poznání déle (někdy i celý rok).

 

Úpravu intimních míst podstupují obě pohlaví

Pokud se snad někdo domnívá, že úprava intimních partií je dnes výhradně ženskou záležitostí, hluboce se mýlí. Obzvláště mladší muži, zejména tzv. mileniálové, na epilaci neshledávají nic ryze ženského a kromě úpravy choulostivých míst si často nechávají odstranit také chlupy v podpaží či na prsou. Samozřejmě, že se to netýká zdaleka všech, ale v porovnání s předchozími generacemi, které tyto záležitosti považovaly za doménu žen, jsou dnešní dvaceti či třicetiletí muži přece jen o poznání „odvážnější“. Navzdory tomu lze konstatovat, že klientelu kosmetických salonů a klinik estetické medicíny, kde je možné moderní epilační procedury podstoupit, tvoří stále ještě z převážné většiny ženy. A jistě na tom není nic překvapivého. Byly to vždy dívky, které na svůj vhled dbaly s větší pečlivostí, zatímco pánům obvykle leccos prošlo.

 

Ošetření laserem má svá pravidla

Ačkoliv je laserová epilace obecně považována za jednu z nejspolehlivějších metod úpravy intimních partií a stejně tak i dalších částí těla, existují nějaká pravidla a rovněž pár omezení, s nimiž je vhodné se seznámit. Například? Zhruba měsíc před zákrokem je dobré chloupky netrhat. Doporučuje se pouze jejich zastřihování a teprve cca 24 hodin před laserovou epilací by se měly zcela oholit. Zvyšuje to efektivitu celé procedury. Po jejím absolvování je také vhodné o ošetřená místa pečovat za pomoci kvalitních hydratačních přípravků. Pokud se ptáte, zda je zákrok vhodný pro každého, odpověď je bohužel záporná. Vyhnout by se mu měli například lidé, kteří prodělali rakovinu kůže, epileptici nebo těhotné ženy. Zda můžete laserovou epilaci podstoupit nebo ne, s tím vám nejlépe poradí přímo na klinice, kterou si zvolíte. Vstupní vyšetření je totiž nezbytnou součástí takového zákroku, takže buďte bez obav, nikdo vám rozhodně neublíží!

Jaký je váš názor na úpravu intimních míst, pokud jde o muže? Shledáváte ji smysluplnou nebo si myslíte, že by měla zůstat spíše doménou něžnější poloviny lidstva?

Renáta Šímová